CALL FOR PAPERS | zaproszenie do publikowania w Maisons-Laffitte.pl

 

Jest to zaproszenie dla zarówno Pań, jak i Panów spośród historyków sztuki, filozofów, kulturoznawców, historyków, socjologów, także jeżeli jesteś studentem tych lub innych humanistycznych kierunków. Zapraszamy do publikowania na stronach Maisons-Laffitte.pl krótkich esejów (6 tys. znaków) na temat:

 

Duch Czasu (Zeitgeist) - komu przeszkadza?

 

Wprowadzenie:

Przez ostatnie 50 lat ucieka się od pojęcia Zeitgeist w badaniach nad sztuką, które to pojęcie przecież dało asumpt do zjawisk w humanistyce, takich jak Geistesgeschichte, ikonologia, strukturalizm.

Wrogowie Ducha Czasu powołują się czasem na wypowiedzi E. H. Gombricha, nie rozumiejąc głębi i bogactwa argumentacji tego historyka sztuki, argumentacji która nie jest jednak nie do odparcia.

Autorzy opublikowanych prac zostaną nagrodzeni książkami papierowymi innych wydawnictw (książki o łącznej wartości 100 zł za jeden tekst). Na tych samych warunkach zachęcamy do nadsyłania tekstów na inne tematy, również prac zaliczeniowych ze swoich studiów. Zastrzegamy sobie prawo do wybrania tekstów do publikacji.

Prosimy o dołączanie not biograficznych, informacji o zainteresowaniach.

Teksty prosimy nadsyłać na adres:

redakcja@maisons-laffitte.pl

 

 

powrót na stronę główną