O WYDAWCY Maisons-Laffitte.pl

 

 

Rafał Aleksander Witkowski (ur. 1980) - historyk sztuki, plastyk, krytyk kultury, wydawca Maisons-Laffitte.pl. W swojej eseistyce filozoficznej oraz historyczno - artystycznej i krytycznej wykorzystuje pojęcia nie tylko z zakresu filozofii i nauk historycznych, ale i nauk społecznych, psychologicznych, przyrodniczych i dokonując analizy oraz syntezy, ujmując szerokie konteksty oraz odsłaniając przez to symbolikę dzieł sztuki (również dzieł jako znaków czasu, w którym powstały) umiejscawia się wśród kontynuatorów metody ikonologicznej. W badaniach nad historią sztuki i kultury ukazuje procesy historyczne i cywilizacyjne. W pracy Rafała Witkowskiego sztuka stała się punktem wyjścia do refleksji nad wartościami, które to z powrotem prowadzą do zagadnień artystycznych.

Jest absolwentem (magister) Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, członkiem Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, Towarzystwa Miłośników Historii - Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. Autor książek oraz esejów filozoficznych i krytyczno-artystycznych w różnych czasopismach.

 

Mozart malarstwa, w okresie nastoletnim nagradzany m.in. medalami w międzynarodowych konkursach (m.in. przez instytucje związane z Organizacją Narodów Zjednoczonych) artystycznych zagranicznych oraz przez Wojsko Polskie. Więcej tutaj...

Nie uważa się za symetrystę (kolejna pseudofilozoficzna etykieta), a za kim jest, to jego sprawa - to tak na marginesie dla ideolożek i ideolożków.


Kontakt z wydawcą:
redakcja@maisons-laffitte.pl

 

 

powrót na stronę główną